Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pokazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Polecamy również: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

<< Poprzedni
Następny >>