Odchudzanie, inaczej redukcja masy ciała, przeważnie koncentruje się na stosowaniu drastycznych planów żywieniowych. Większość z nich zawiera w sobie skrupulatnie zarządzony jadłospis.

Nie wspomina niemniej jednak o dwóch ważnych produktach - wodzie oraz błonniku. Woda, jako źródło życia, potrzebna jest nam do prawidłowego funkcjonowania. Z lekcji anatomii człowieka każdy najprawdopodobniej pamięta, że człowiek składa się z wody w powyżej 70%. Odwodnienie organizmu ludzkiego ma okazję przyczynić się do licznych problemów zdrowotnych a uczucie pragnienia to jedynie jeden z wielu symptomów, który ma prawo świadczyć o takim stanie rzeczy.

Postać nie prowadząca zintensyfikowanego (jeżeli gra toczy się o aktywność) trybu życia powinna spożywać na dzień od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień. Ci, którzy trenują znacznie więcej.

W żadnej diecie nie wypada ograniczać spożycia płynów.

Wręcz przeciwnie - im więcej, tym odpowiedniej. Także błonnik jest nam potrzebny do życia. Wolno go odkryć w naturalnych produktach oraz w suplementach diety. Jest to substancja, której organizm ludzki nie wchłania, niemniej jednak równolegle to naturalnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych.

Zażycie odpowiedniej ilości błonnika na dobę warunkuje cykliczność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów oraz krępujących wzdęć.

Naukowcy dowiedli także, że brak błonnika może posiadać oddziaływanie na powstawanie żylaków odbytniczych! Jakim sposobem widać obojętnie od stosowanej diety, lub to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich powinna odkryć się woda oraz omawiany już zbawienny błonnik..


<< Poprzedni
Następny >>