Poprzednio przedstawialiśmy różne kwestie jakie odnoszą się do wybrania odpowiedniego projektu domu, chociaż by móc w czymś wybierać, z początku trzeba pójść do któregoś projektanta. Dobrze zatem, żeby nie było to pierwsze napotkane, lub dowolne wyszukane w internecie. Oto kilka kwestii, które należy przemyśleć przy wybieraniu biura architektonicznego lub projektanta. Szukając właściwej firmy lub osoby, na początku warto poczytać witryny internetowe wspomnianych ekspertów. Samo to może nam dużo powiedzieć. Jednak wyjątkowym źródłem informacji są dopiero grupy dyskusyjne, gdzie wychodzi czy rekomendacje zamieszczone na ulotkach zgodne są z prawdą. Ludzie, którzy korzystali dotąd  z oferty określonego biura są w stanie powiedzieć, jak wyglądała współpraca, czy pojawiły się dodatkowe koszty i jaki był ostateczny efekt wcielenia w życie projektu. Biuro, które jawi się nam jako szczególnie ciekawe, warto przed zamówieniem projektu odwiedzić. Mamy możliwość wtedy prosić o rzut oka do pozostałych realizacji firmy.

Ogólne wrażenie po kontakcie także może sporo nam opowiedzieć o tym, czego będzie można oczekiwać po danym biurze.

Na pewno nie należy kierować się podczas wybioru biura ulotką reklamową, lub krótką notką na internetowej witrynie. To nie podpowie nam, czy wizja biura nam odpowie, czy jak duże jest doświadczenie biura. W reklamach i w internecie projektanci ukazują się w jak najlepszym świetle, a prawda ukazuje się dopiero w czasie osobistego spotkania. Najgorzej, gdy już po ukończeniu współpracy,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Zatem żeby uniknąć takich okoliczności, decyzję dotyczącą biura dobrze jest podjąć nie spiesząc się, kierując się rozwagą zamiast emocjami, spowodowanymi przykładowo obrazami ładnych projektów w siedzibie danego przedsiębiorstwa.

Nie warto też kierować się stereotypowymi poglądami, czasami wychodzi na to, że mniej kompleksowo obsłuży nas większe i popularne biuro, niż projektant – freelancer, jaki dość niedługo działa na rynku..
Zobacz:
Pieczone jedzenie jest zdrowe
Gdzie zamówić sklep piłkarski
Aranżacja wnętrz Tychy