Rynek nieruchomości w Łodzi, aktualnie przeżywa swój milowy rozkwit. Po długookresowym przestoju, jaki miał miejsce za czasów braku rozwoju gospodarki miejskiej Łódź od nowa rozpoczyna tętnić życiem.

To tutaj mieści się sporo rzetelnych uniwersytetów akademickich, ale przede wszystkim to miasto jest państwową stolicą sztuki i mody. Te znaczące czynniki zadecydowały o tym, że coraz więcej młodych osób migruje do tego miasta. Rozwija się tutaj też branża usług oraz nieruchomości. Postarzałe przemysłowe fabryki, zostają przebudowane w nowe mieszkania oraz lofty. Buduje się też nawał nowych projektów mieszkaniowych. Co rusz można spotkać się z konkurencyjnymi ofertami łódzkich deweloperów. Ciekawostką jest fakt, że budowane mieszkania oferowane w tym mieście nie osiągają jeszcze tak dużych cen, jak lokale w Warszawie czy na Pomorzu.

Jednak, nie tylko stawka powinna być dla nas ważna podczas wyszukiwania upragnionego lokalu. Poza nią, następnym decydującym aspektem jest umiejscowienie budynku w którym będziemy żyć. Zamierzając nabyć nowe mieszkanie w Łodzi, musimy wziąć pod uwagę też to, że nie można posiadać wszystkiego. Każdy z nas powinien być gotowy na ustępstwa. Należałoby gruntownie przemyśleć, która wersja jest dla nas najdogodniejsza. Naturalnie budżetowe są lokale zlokalizowane na przedmieściach Łodzi, lecz najbardziej optymalnym wyjściemwydaje się selekcja mieszkanka usytuowanego w niedalekiej odległości od z centrum z dobrą infrastrukturą. Plusem jest różnorodna oferta łódzkich deweloperów na rynku nieruchomości..