Tatry ze względu na atrakcyjne położenie oraz walory rekreacyjne cenione jest nie wyłącznie w Polsce , ale również w państwach europejskich.

Tłumnie odwiedzający ten najpiękniejszy kurort przyjezdni mogą liczyć na różne atrakcje o każdej porze roku.

Fani narciarstwa doskonale bawią się na zakopiańskich szlakach podczas zimy a w pozostałych porach pokonują wysokie szczyty otaczającego Zakopane pasma Tatr.Ze względu na turystyczny charakter, Zakopane udostępnia przybywającym gościom oprócz ogromu atrakcji również zgodnie ze standardami urozmaiconą bazę noclegową. Na turystów czekają miejsca w schroniskach młodzieżowych, prywatne kwatery, pensjonaty jak również komfortowo wyposażone ośrodki wypoczynkowe. W zależności od własnych preferencji każdego gościa miejsca noclegowe znajdują się zarówno w cichych okolicach miasta, z dala od hałasu turystycznego jak również w tętniącym życiem w ciągu dnia oraz nocy centrum. Cena za nocleg uzależniona jest nie tylko od odpowiedniej lokalizacji, ale również od standardu warunków lokalowych. Turyści, które podczas urlopu w Zakopanem wymagają jakości warunków z pewnością zadowoli oferta apartamentów oraz domków wypoczynkowych o luksusowym wyposażeniu.

Obok luksusowych warunków noclegowych, które nie ustępują swoją wysoką klasą nawet ofercie zagranicznej, urlopowicze mogą również liczyć na wiele różnorodnych atrakcji. Najczęściej propozycja obejmuje możliwość korzystania z gabinetów Spa, usług fryzjerskich, sali ze sprzętem gimnastycznym, krytych pływalni a przede wszystkim z usług restauracji gdzie serwowana jest regionalna kuchnia przy dźwiękach zakopiańskiej muzyki. Oferty Zakopanego pozwalają na wybór dowolnej formy atrakcji doskonale dopasowanej do indywidualnych preferencji każdego turysty.
.